RECENZE | ČTEČKA KNIH :)

Ahoj :)
Dnešní článek by mohl pomoci těm, které stále uvažují o elektronickém čtení knih, ale neví, jestli se jim čtečka vyplatí.Já dostala čtečku k vánocům, takže už jsem s ní něco přečetla, naučila jsem se její funkce a udělala jsem si obrázek o tom, jaké má pro a proti :) Tak jdeme na to :)

Má čtečka se jmenuje PocketBook Touch Lux 2 a mám ji v bílém provedení.Spolu s čtečkou jsem dostala i bílé pouzdro, které určitě doporučuji.Já ji sebou vláčím na intr, domů, do školy, do autobusu, takže se nepoškrábe a jen tak nezničí.

K čtečce bylo v balení i USB.Čtečka se nabíjí jen přes kabel, ale pokud máte zástrčku do zásuvky na kterou jde kabel napojit, můžete ji nabít i přes zásuvku.
Baterie vydrží nabitá i měsíc, pokud ji hodně používáte.

Čtečky existují bez podsvícení i s podsvícením.Já mám s podsvícením a můžete ho stimulovat, jak chcete, nebo úplně vypnout.Potom čtete, jako na obyčejném papíře.

Čtečky jsou přizpůsobeny očím, aby je neničily, což je fajn a pokud budete číst bez podsvícení, tak je to úplně nejlepší.
Můj typ podporuje 19 formátů.

Existují čtečky s přehrávačem hudby.

Co je podle mě fajn je, že se můžete připojit na internet:) Jen musíte počítat s tím, že čtečka je sama o sobě pomalá, tudíš i připojení je pomalé:) Já tuto možnost nevyužívám, ale pro někoho to může být plus:)
Dále je ve čtečce kalkulačka, sudoku, šachy, kalendář a další:)
Můžete v ní mít i obrázky, ale pokud nebudete vlastnit barevnou čtečku (která možná ani neexistuje, to nevím), tak i vaše fotky budou černobílé.
Dalším plus, kterou čtenáři ocení je její váha :) Čtečka je oproti tabletu lehoučká, takže přenos nebo držení při čtení nám její váha neztěžuje :)
Další pozitivum je,že se čtečka sama při dlouhé neaktivitě sama vypne a pokud chcete, můžete ji dát do úsporného režimu, což je alespoň u mé varianty vtipně udělané, že čtečka "spí" :)
 Při čtení lze listovat knihou,přidávat a odebírat záložku, poznámky a pokud nevyhovuje velikost textu, jde libovolně zvětšovat i zmenšovat :)
Knihy si můžete přidávat do knihovny a rozdělit je do libovolných složek :)
Na závěr bych mohla čtečku určitě doporučit :) Všechny pro se dočtete v článku a proti, na která jsem přišla přijdou teď :) Vlastně je tu jen jeden problém a to, že mi čtečka nedavno selhala.Najednou se sama vypla a týden jsem ji nezapla.Nešla ani připojit do pc, nic.Bohužel si myslím, že je to chyba jen mého kusu, ale naštěstí se vzpamatovala a od té doby, žádné problémy!

Pokud máte nějaké otázky, zeptejte se v komentářích nebo v emailu :) určitě ráda odpovím :)

Máte čtečku knih? :) / Chtěla by jsi čtečku?:)

with love, EM♥

You May Also Like

4 komentářů

 1. Pěkná recenze:) Já čtečku nemám a preferuju obyčejné knížky, ale je to užitečná věc:)

  carolinegrey.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Jé nad čtečkou jsem přemýšlela před nějakou dobou. Tak děkuju za tip. :) Zvláštní, to vypnutí. Ale třeba se to už vážně nebude opakovat. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Mám Kindle a jsem nad míru spokojená, hodí se zvlášť když si týden před odevzdávání čtenářského deníku posíláme ve třídě mezi sebou povinnou četbu :D.

  www.wikymelon.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Obyčejné knížky jsou super. Jenom mají jednu vadu: pomalu už je nemám kam dávat :) tak pokukuju právě po Pocket Book ... :)

  Blogerčiny zápisky

  OdpovědětVymazat

Instagram